Agility

Pro ty co nevědí co to jsou agility:
Agility je druh sportu či zábavy se psem, založený především na vzájemném vztahu majitele a jeho psa. Je vhodný pro psa jakékoliv velikosti, pohlaví a plemene. Neklade ani žádné zvláštní požadavky na psovoda, jeho věk či kondici. Hledáte-li pro sebe a svého pejska možnost, jak aktivně využít společně strávený čas, zlepšit vaši vzájemnou komunikaci či odstranit nějaké psychické problémy a zlozvyky Vašeho psa, zvýšit jeho sebevědomí a sebedůvěru, pak je právě agility pro vás tou správnou volbou.
Agility je vlastně psí parkur plný různých překážek. Mezi ně patří: 1. jednoduché skokové překážky, skok daleký a proskokový kruh; 2. překážky probíhací – tunel látkový a pevný a slalom; 3. překážky s kontaktními zónami – kladina, houpačka, šikmá stěna (áčko) a stůl. Posuzuje se podle počtu chyb a času, ve kterém celý parkur pes zaběhne. Maximální čas je vždy daný s ohledem na stupeň obtížnosti daného parkuru. Výška u jednotlivý překážek se nastavuje podle tří velikostních kategorií, kam pejsek podle své kohoutkové výšky patří.
Druhy zkoušek: A1, A2, A3. K tomu, aby jste mohli postoupit do vyšší třídy potřebujete vždy 3 zkoušky s hodnocením výborně od dvou různých rozhodčích. Či-li 3 zkoušky A1 na výbornou a pak můžete postoupit do kategorie A2

Qip zná již tyto povely pro Agility:
Tunel - Qip se pro tunel naprosto nadchnul - nejraději by ho probíhal tam a zpátky vkuse :) Povel pro pevný i látkový tunel.
Hop - Prozatím sice skáčeme na malých laťkách (výška pro média), ale jde mu to hezky :) Překážky neobíhá a umí si hopku sám najít - nevyžaduje přesné navedení, stačí ukázat :)
Hoplá - Povel pro dálku - ta nám nečiní žádné potíže :)
Kruh - Nedělá nám velké potíže pokud na něj nabíháme pomalu. Ve větší rychlosti se do něj "netrefí".
Sla-lom - Myslím si, že slalom Qipínkovi nebude dělat velké problémy. Je jen třeba to dopilovat do úplné dokonalosti :)
Áčko - Naše první zónovka - a jde nám to :) Hlavně, že Qipa baví - ostatně - jako všechno :)
Hore- Povel pro kladinu - bez problému :) žádný strach z výšky ani úzkého prostoru.. prostě šup tam a je to :)
Bum - Povel pro houpačku, kterou zatím jen velmi pomalu zkoušíme ;-)

 

>>> Jak probíhají naše tréninky agility? <<<