Jak probíhají naše tréninky obedience?

5.března 2010 - Obedience po zimním lelkování :)
Když jsme šli na cvičák, Qipa jsem měla připnutého na páse a div jsme neběželi, jak mířil zcela jasným směrem - na to místo, kdeje přece tolik srandy a rozdávají se dobrůtky... Byla jsem ráda, že alespoň tohle si pamatuje. Na cvičáku jsme prošli poctivě všechny cviky a já jsem překvapivě zjistila, že Qip přes zimu téměř nic nezapomněl - naopak, do většiny šel opravdu s vervou a nadšením a provedl je lépe než před zimou :) Jediné, v čem jsme opravdu pokulhávali, byla chůze u nohy. V té budeme muset opravdu zamakat. Když došlo na rozlišování předmětu, tak se div neuštěkal, jak chtěl ať ho už už pustím taky hledat :D Dřívko našel hezky nosem a ještě si ověřil, že má to správné v tlamě tím, že očichal ten zbytek řady. S přinášením a překusováním dřívka už je to horší, ale to se nějak zvládne :) To nejdůležitější zvládáme. Takže vzhůru za OB-1! :)

9.února 2009 - Obedience po delší pauze
Po delší pauze, která byla vynucena mým zkouškovým obdobím ve škole jsme se ukázali opět na cvičáku. Dorazili jsme trošku později, ale hned jsme se zapojili do odložení za chůze. Tohle jsme dělali oficiálně poprvé, tak nám Marta ukázala jak na to. Qip mě překvapil svým odložením v leže. Na povel  "Čekej" ležel jako přibitý a visel na mě pohledem s očekáváním dalšího povelu. Nízká překážka bez aportu pro nás nebyla problém a trošku jsme pokročili v nošení aportu u nohy. Také jsme poprvé zkoušeli rozlišovačku předmětů. Vysílání na dálku do čtverce jsme taky úplně nezapomněli a chůze u nohy nám taky šla. Marta ohodnotila náš výkon kladně a řekla že se máme chystat v červenci na zkoušky OBZ. To znamená jediné - přepadla mě touha to stihnout takže budeme makat a makat :)

11.října 2008 - Seminář Obedience s Petrou Florschütz
Ráno jsme na civčiště dorazili hned mezi prvníma, ještě před Petrou. Rozbalili jsme T-camp aby měl Qip kde odpočívat a vytáhli hračky. Když Petra dorazila, tak první co mě překvapilo bylo to, že se ujistila že Qip je Choďáček - vůbec bylo příjemné, že za celý den jsem neslyšela nic podobného jako: to je pěkný německý ovčák.. Když dorazili všichni účastníci semináře, zahájili jsme seminář. První se představila a něco o sobě řekla Petra, poté jsme se představovali jednotlivě my a každý také řekl jak je v obedienci zběhlý a jak dalece by se jí chtěl věnovat. Následně jsme se rozdělili do několika skupinek. Začínali jsme my - tedy skupinka štěňátek. Musím Petře moc poděkovat za všechny rady které mi řekla a že mi ukázala co dělám špatně a jak by to bylo lepší. Tato žena to se psy opravdu umí. Překvapilo mě jak pohotově dokázala vymyslet "fintu" na každého psa zvlášť a taky byla úžasně trpělivá. Některé cviky mi ukázala i několikrát abych se to opravdu správně naučila a stala se další osobou která mi ukázala že když cvik nejde, není to psem ale psovodem. Také jsem byla moc ráda že Petra trénuje s klikrem, tak jsem měla možnost se podívat a ujistit že to dělám správně (doteď jsem o tom jenom četla a vše zkoušela sama). Líbilo se mi, že chce pejsky vše učit hned správně a proto postupuje pomalu a opatrně a čeká dokud pejsek cvik opravdu nepochopí. Několikrát mi bylo zdůrazněno, že Qip je ještě miminko a nemám na něj spěchat, i když je velmi chytrý. Petra nás ale většinou moc chválila - především se jí libilo Qipovo nadšení a jeho chůze u nohy.
Jsem moc ráda že jsme na seminář šli a pokud Petra přijede někdy zase tak nebudu ani chvíli váhat a půjdu znova. Byla to úžasná zkušennost pro mě i Qipa :o)

Pár fotografií: Autorkou je Dita Jirásková a já ji za ně moc děkuji :)

    

25.srpna 2008 - Obedience podruhé
Dnes se Qipínek na cvičáku úžasně předvedl - nevím, zda to bylo tím, že jsme poctivě trénovali, nebo tím, že ho to prostě baví. Krásně předvedl povel "ke mě" i s předsednutím, "k noze", "sedni" i "lehni":o)
Dnes se taky seznámil s dřevěnou činkou a dřívkem - obojí nosil krásně a moc se mu to líbilo - za to sklidil od Marty největší pochvalu :o)
Za trénink padla půlka sáčku piškotů a ještě to bylo málo :o)

18.srpna 2008 - První trénink Obedience
Dnes jsme poprvé s Qipínkem navštívili cvičiště a dostalo se nám opravdu vřelého přivítání nejen ze strany trenérky. Atmosféra byla příjemná nejen pro mě, ale i pro Qipa. který byl v sedmém nebi z tolika psích kamarádů a taky z piškotků, které dostával za každou "blbost". Dověděli jsme se spoustu důležitých a užitečných věcí a hlavně se podívali a ujistili v tom, že Obedience je založena opravdu na vztahu psovoda a psa. O tom že ji mohou cvičit opravdu všichni nás přesvědčil i velice sympatický pán na vozíčku, který tuto disciplínu se svou fenkou staffbula zvládal naprosto bravurně :o)